
Herz szalámi
A nemespenésszel borított, egyedi fűszerezésű, fehér- és szegfűbors illatú Herz szalámi 135 éve indult hódító útjára.
Múltidő
2023.09.14 | olvasási idő: kb. 2 perc
A szalámiipart az 1800-as évek második felében Olaszországból bevándorolt iparosok honosították meg Magyarországon. Nagyarányú sertésvágások voltak akkoriban országszerte, a zsírt és szalonnát elraktározták vagy külföldre vitték, viszont a húst nem tudták tárolni, ezért szalámi alakjában konzerválták.
A Herz gyár története 135 éves múltra tekint vissza. Alapítója Herz Ármin aradi születésű terménykereskedő volt, aki Budapesten, a Soroksári úton alapította üzemét. A gyár a modern technika összes vívmányával fel volt szerelve, saját gőz-, dízelmotor-, villanyüzeme és hűtőháza volt. Termékeik többségét az Osztrák-Magyar Monarchia idején Ausztriába és külföldre szállították. A hagyományos érlelésű szalámik és kolbászok azóta is népszerűek világszerte.
Az évforduló kapcsán egy lapozható képgalériával kedveskedünk önöknek, amelynek segítségével bepillantást nyerhetnek a finomságok készítésének történetébe és technikájába. Tartsanak velünk!
1.Herz óriás szalámi (MTI Fotó: Kácsor László)
2.Szalámik rendezése a Szalámigyárban (MTI Fotó: Fried János)
3.Horgosi Antal, a Budapesti Szalámigyár művezetője (MTI Fotó: Lónyai Mária)
4.Szalámi készítés (MTI Fotó: Lajos György)
5. Herz Ármin és Fiai Szalámigyár a Soroksári úton (MTI Fotó: Fried János)
6.Frissen töltött szalámirudak (MTI Fotó: Bojár Sándor)
7. Karácsonyi Margit minőségjelző cédulákat köt füstölés előtt a szalámirudakra (MTI Fotó: Jármai Béla)
8.Elkészült szalámik csomagolása (MTI Fotó: Jármai Béla)
9. Bató Károlyné a félkész szalámirudakat rendezi (MTI Fotó: Bojár Sándor)
10.Géppel szeleteli a szalámit az eladó (MTI Fotó: Gere László)
Borítókép: Szalámirudak ellenőrzése MTI Fotó Készítette: Lónyai Mária, Tulajdonos: MTVA Sajtó-és Fotóarchívum Azonosító: MTI-FOTO-798476
Kedves Olvasó! Folyamatosan bővülő Fotótárunkban jelenleg több mint 327 ezer fénykép közül válogathat. Ha cikkünk felkeltette érdeklődését, ide kattintva számos további érdekes felvételt talál.
Emlékezés az első magyar indiánra
Ma lenne 80 esztendős a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes, dalszerző Cseh Tamás, aki egykor indián törzsfőnökként élte az életét.
Itt a nyár, indul a strandszezon!
Néhány percben hangolódjunk az év legmelegebb évszakára, hiszen nyakunkon a nyár, a polcokon már készenlétben a nyári öltözet és az ehhez tartozó egyéb kiegészítők. Merüljünk most alá ezzel a kis visszatekintővel, a felszínen pedig a strapabíró Palma gumimatracok tartanak majd!
Huszka Jenő, aki megdöntötte a bécsi operett kizárólagos uralmát
Száznegyvenöt esztendeje, 1875. április 24-én született Szegeden Huszka Jenő zeneszerző, aki világhírűvé tette a magyar operettet. Neki köszönhető, hogy a rajongók Bécs mellett Budapestet emlegetik leggyakrabban a műfajjal kapcsolatban.
Egy mesés élet: a TV Macitól Frakkig
Bálint Ágnes író, tévés szerkesztő és dramaturg számos kiváló művészt, írót, bábtervezőt, rajzfilmest és rendezőt ösztönzött a közös képernyős munkára, a mesékért pedig nemzedékek rajonganak mind a mai napig. (Frakk például a Magyar Posta bélyegsorozatán is helyet kapott!)[https://mtva.hu/2020/11/04/belyegen-a-frakk-a-macskak-reme/]