
Legyen a Nemzeti Fotótár közösségi szerkesztője!
Új funkcióval bővült szolgáltatásaink sora, amelynek biztosan sokan fognak örülni. Mostantól bárki lehet Fotótárunk közösségi szerkesztője, tartsanak velünk a több mint 275 ezer kép birodalmába!
Házon belül
2020.04.01 | olvasási idő: kb. 3 perc
Mit tegyünk, ha otthon kell maradnunk, de szeretnénk értelmesen eltölteni az időt? Például régi képeket nézegetni. A Fotótárban jelenleg már több mint 324 ezer digitalizált fénykép található és számuk folyamatosan növekszik. A digitalizáció és feldolgozás során minden kép mellé fontos és érdekes leírások kerülnek. Előfordulhat azonban, hogy valaki többet vagy mást tud az adott képről. Arra kérjük hát Önöket, hogy küldjék el nekünk ezeket az információkat. Mutatjuk, hogyan.
Ahhoz, hogy a szerkesztő funkció használható legyen, az archivum.mtva.hu/photobank oldalon regisztráció szükséges. Ez a jobb felső sarokban található Belépés gomb megnyomása után kétféle módon lehetséges: Facebook-adatokkal vagy névvel és e-mail-fiókkal. Az első választás egyértelmű.Aki névvel szeretne regisztrálni, néhány egyszerű lépés elvégzésével megteheti: meg kell adnia a kötelező adatokat: név, e-mailcím, jelszó, majd a pipa elhelyezésével megerősíteni, hogy nem robot töltötte ki az űrlapot.
Regisztrációt követően láthatóvá válik a képek melletti szerkesztőfelület. A fotók mellett jobbra találhatók a képről a leírások és egyéb lényeges információk (pl. készítő, tulajdonos, azonosító). Ezek alatt (jobbra lent) látható a szerkesztőfelület, melyen 500 karakternyi plusz információ adható meg a kiválasztott képpel kapcsolatban. A küldés gomb megnyomásával a megjegyzés útjára indul a Fotótár szerkesztői felé, akik ellenőrzés után kiegészíthetik a kép leírását. A beküldött szövegekkel kapcsolatban az MTVA archívuma nem ad visszajelzést. Böngésszék tehát kedvükre a régi képeket, és ha eszükbe jut valami - egy emlék vagy pontosabb adat - egy fotóval kapcsolatban, küldjék el nekünk. Szerkesszük együtt a Nemzeti Fotótárat!
Pesszimista művek egy emberszerető alkotótól
55 éve nincs köztünk Füst Milán – míg fő műve, a Feleségem története filmként hódítja meg a világot.
Laboratórium helyett színpad
Általános iskolás korában a természettudomány, főleg a fizika és a kémia érdekelte. Mikroszkóppal vizsgálódott, eredetileg vegyésznek készült, de rádiót is épített. A közönség szerencséjére azonban felfigyeltek rá a rákosligeti templomi kórusban. Így indult a legendás énekes, Gregor József pályája, aki augusztus 8-án ünnepelné 80. születésnapját.
„Mégiscsak érdemes ilyen öregnek lenni!”
Csodagyerekként indult, a világ legnagyobb zenei színpadain játszott, majd karmesterpálcára cserélte a zongorát és a leghíresebb szimfonikus zenekarokat vezényelte. Születésnapján köszöntjük a Kossuth-díjas művészt, Vásáry Tamást.
Hurrá, nyaraltunk!
Régvolt nyarak hangulatát idézzük fel. Ugye Önök is emlékeznek? Nézzék meg lapozható képgalériánkat!